دکوراسيون اتاق کودکان

تقريباً در اكثر مواقع بين دكوراسيون اتاق كودك و تحريك پذيرى او ارتباط مستقيم وجود دارد.
زيرا بين كودكان بيش فعال و گونه اى كه ما اتاق آنها را دكور مى كنيم و همچنين رنگهايى را كه انتخاب مى كنيم ارتباط مستقيم وجود دارد.
كودكان در اتاقى كه از انواع اسباب بازى و عروسكها انباشته شده است و براى ديوارهايش از رنگهاى اوليه بسيار تند و روشن استفاده شده است نمى توانند آرامش پيدا كنند.
ما احتياج داريم تا كودكمان در يك اتاق دنج، آرام و ساكت قرار دهيم و آنها را تشويق كنيم تا آرامش پيدا كنند و استراحت كافى داشته باشند.
هنگامى كه مى خواهيد رنگ اتاق خواب كودكتان را انتخاب كنيد از رنگهاى گرم و شاد مانند رنگهاى بنفش كمرنگ، هلويى، زردكمرنگ (كره اى) و كاكائويى استفاده كنيد اگر در اتاق اسباب بازيهايى است كه پرواز مى كند، روى زمين حركت مى كنند مانند انواع ماشين هاى اسباب بازى و يا قطارهايى كه دور تا دور اتاق حركت مى كنند وجود دارد سريعاً آنها را جمع كنيد و اتاق را به محيطى آرام و راحت تبديل كنيد. سكون و آرامش در اينجا حرف اول را مى زند بنابراين وقتى كه شما محيط اتاق را آرام مى كنيد به همان ترتيب كودك خود را نيز آرام كرده ايد.
اتاقهاى كودكان به راحتى با عروسكها، اسباب بازيها، لگوها و وسائل ديگر تبديل به يك محيط شلوغ و در هم و برهم مى شود به خاطر داشته باشيد هر وسيله اى كه صحبت از فعاليت و جنب و جوش دارد باعث مى شود كه به اتاق فضاى بيدارى وعارى از آرامش را القا كند.

http://www.dostan.net/

/ 0 نظر / 19 بازدید