نور در اتاق خواب قسمت دوم

قسمت اول در27آذر86مورد برسی قرار گرفت.

مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد نور مصنوعی اتاق کودک باید مورد توجه قرار بگیرد، ایمنی است. در مورد خردسالان و نوزادان، به نور کم‌شدتی احتیاج دارید که در طول دفعات فراوانی که به کودک سر می‌زنید تا به او غذا بدهید، پوشش را عوض کنید یا او را بخوابانید، توانایی دید کافی را در اختیارتان بگذارد. از یک چراغ خواب دوشاخه‌دار یا یک چراغ کوچک حباب‌دار با لامپی که ولتاژ آن زیاد نیست(حداکثر 12ولت) استفاده کنید.

 این نکات ایمنی را در اتاق خواب کودک در نظر داشته باشید.

1.مطمئن شوید که انگشتان کودک کنجکاوتان نمی‌تواند روکش قطعات برقی را بردارد، به حباب داغ چراغ برسد یا به سیم‌کشی برق نزدیک شود.

 2-از لامپ‌هایی استفاده کنید که به دیوار نصب می‌شوند. چراغ‌های پایه‌دار ممکن است به‌سادگی واژگون شوند.

3- اگر کودک‌تان کامپیوتـــر یا تلویزیـــون در اتاقـــش دارد، اجــازه ندهید در تاریــکی مطلق به صفحه مونیتور یا تلویزیون خیره شود. برای چشم کودک بهتر است که هنگام نگاه‌کردن به تلویزیون، چراغ کم‌نوری در اتاق، روشن باشد. این چراغ ممکن است یک لامپ قابل‌تنظیم سقفی یا چراغ مطالعه‌ای باشد که شعاع آن از سقف به میز تحریر می‌تابد.

چراغ‌های دیمردار برای اتاق کودک عالی هستند. این چراغ‌ها ذهن کودک را برای خوابیدن آماده می‌کنند.

در مورد طرح نور اتاق کودک، به یاد داشته باشید که کودک شما مدام رشد می‌کند و نیازها و علایق او نیز در حال تغییر است؛ بنابراین طرح نور اتاق او نیز باید قابلیت تغییر مداوم را داشته باشد. برای سنین مختلف، انواع طرح‌های دکوراتیو چراغ از هواپیما تا چرخ‌وفلک و «سیندرلا» و «شرک» را می‌توانید پیدا کنید.

 منبع اینترنتی:قلب

 http:www.hamshahrionline.ir

/ 24 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عزیزآقا

بسم الله الرحمن الرحیم بنام او که مهر ا آفرید و مهربانی را و خود مهربانترین است سلام به الهام خانم عزیز خیلی خوشحالم که هنوز هم مینویسی پس سری هم به من بزن و بگو که چه کار میکنی . مهربان باشید عزیزآقا

محمد روتی

سلام به الهام عزیز خیلی وقته که ازت بی خبرم مدتی است که امورات زندگی به شدت رو کارم تاثیر گذاشته و نتوانستم از دوستان خبری بگیرم امشب که آمدم ووبلاگت را این قدر زیبا دیدم خیلی خوشحال شدم بسیار قالب وبت زیبا شده براستی که دستت درد نکند . از دانشگاه و خواندن چه خبر؟

@Si

سلاممممممم[لبخند] بابا مارو یادتن رفته هاااااااااا[عصبانی] به روزم و منتظر [تایید] به خدا اگه نیای دعا میکنم ..................[وحشتناک]

@Si

سلاممممممم[لبخند] بابا مارو یادتن رفته هاااااااااا[عصبانی] به روزم و منتظر [تایید] به خدا اگه نیای دعا میکنم ..................[وحشتناک]

@Si

ما همه چشم امیدمون به شما ................ بابا سال پیش بودا . باهم شروع کردیم یادته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اتل متل عشق سرخ (محسن)

سلام بر خواهر گرامیم الهام خانوم خیلی وقته دیگه پیداتون نیست؟ ..... ما کم سعادت بودیم قالب جدیدتون هم مبارک! [گل][گل] التماس دعای فرج [گل][گل] یا علی...........[گل][گل][اضطراب][گل][گل]

محمدرضا

گاه يک لبخند آنقدر عميق ميشود که گريه ميکنم گاه يک نغمه آن قدر دست نيافتني است که با آن زندگي ميکنم گاه يک نگاه آن چنان سنگين است که چشمانم رهايش نمي کنند گاه يک عشق آن قدر ماندگار است که فراموشش نميکنم.

جوجو

[قلب] سلام گلم من آپم بهم سر بزن خوشحالم میکنی.

@Si

سلام آشنای غریب شما برای آشنایان غریبش که شما باشید یه پست جدید ازحرفای دلشو نوشته خوشحال میشه بیاین پس منتظرم