آرامش در اتاق خواب کودکان

اتاق خواب یک کودک یا نوزاد، متفاوت از آن چیزی است که در فنگ‌شویی برای اتاق خواب در نظر گرفته می‌شود. اتاق خواب باید در بخش جنوب شرقی خانه باشد. به این خاطر که انرژی زندگی‌بخش در هنگام طلوع آفتاب برای سلامتی کودک مفید است، این مسئله بارها در فنگ‌شویی اشاره شده است. در فنگ‌شویی آمده بهتر است اتاق کودک هشت ضلعی، با نور طبیعی و تهویه مناسب باشد و البته با فاصله بسیار نزدیکی به اتاق والدین. اگر اتاق به طور طبیعی تاریک است، چراغ‌های اتاق را بیشتر کنید. پنجره اتاق کودک باید رو به زندگی باز شود، سنت فنگ‌شویی بر این باور است که چشم‌انداز یک باغ و گیاهان سبز و شاداب و پر برگ، نشاط آفرین است اما یک خیابان شلوغ که مملو از زندگی است نیز می‌تواند مفید باشد. به یاد داشته باشید که حضور سبزی در لب پنجره، انرژی مورد نیاز را برای اتاق فراهم می‌کند. رنگ سبز روشن برای اتاق کودک بسیار مناسب و چشمگیر است، چرا که این رنگ با عنصر چوب در ارتباط است و جوانه زدن و رشد گیاهان را به خاطر می‌آورد.

اگر فرزندتان پسر است، سعی کنید اتاقش را با رنگ‌های سرد چون آبی، تزیین کنید اما اگر فرزندتان دختر است، رنگ‌های گرم، مانند قرمز و صورتی پررنگ که به او اعتماد به نفس ببخشد. طرز قرار گرفتن تخت، مانند بزرگسالان است، نباید رو به در یا پنجره باشد اما سر تخت می‌تواند رو به دیوار باشد و در طول یک ضلع اتاق قرار گیرد. اتاق بچه‌ها باید ساده و راحت باشد و فضاهایی برای پرورش و لذت از سرخوشی و آسودگی خاطر دوران کودکی داشته باشد.

به یاد داشته باشید که بچه‌ها در جریان رشد به سرعت تغییر می‌کنند، ماه به ماه عوض می‌شوند، بنابراین مشخص است که آنها نیاز دارند که این روند در محیط اطرافشان نیز بازتاب پیدا کند. دست‌کم دو سال یک بار باید اثاثیه را دوباره بچینید و آرامش اتاق را تجدید کنید. چرا که کودکان شما مانند دیگران نسبتا به رنگ‌ها، شکل‌ها و تصاویر واکنش نشان می‌دهند، شما باید این موضوع را بپذیرید، زیرا آنها با احساس قوی خود می‌دانند چه چیزی برایشان خوب است و چه چیزی بد.

وسایل را در اتاق خواب فرزندتان طوری بچینید که به راحتی از روی تخت آنها را ببینند، چرا که به احساس امنیت بیشتری می‌رسد. اگر کمدها و قفسه‌ها حالت‌ عمودی داشته باشند بهتر است..
اگر فرزندتان دختر است و اتاق رو به شمال بود و نور کمی دریافت می‌کرد، از رنگ آبی برای تزیین استفاده نکنید. به یاد داشته باشید نوع به کار بردن رنگ در اتاق کودک بسیار مهم است، یعنی اگر می‌خواهید با رنگ آبی اتاقش را تزیین کنید، آبی تیره نباشد، بلکه آبی روشن باشد. سبز روشن، لیمویی، کرم، خاکستری کمرنگ و در یک عبارت رنگ‌های روشن استفاده کنید.

 

 

 

 

مهربان باشید.قلب

/ 5 نظر / 23 بازدید
محمد مروتی

سلام به الهام عزیز مدتی است که نیستی هر کجا که هستی برات ارزوی موفقیت دارم

رادیکال

سلام منو یاد دارید؟؟؟ خیلی کم پیدا شدید حتما باید بیام دعوت تون کنم؟؟؟؟

م ح م د

[لبخند][گل] به روز شدما!!!!! [لبخند][گل]