نور در اتاق کودکان قسمت۱

يكي از مسائل مهمي‌كه در اتاق خواب كودك بايد به آن توجه شود، وضعيت نور اتاق است.

البته كودك درس‌خوان شما بايد در اتاق خصوصي خود كه معمولا تكاليف مدرسه را هم در آنجا انجام مي‌دهد، نور كافي داشته باشد اما اهميت نور، فراتر از خصوصيات فردي و شخصيتي كودك است. نور، عنصر لازمي‌است كه هيچ كودكي - چه درس‌خوان و چه تنبل - نبايد از آن محروم بماند و هر انساني - چه كودك و چه بزرگسال - براي ادامه حيات به آن نياز دارد.

به طور كلي، وضعيت نور اتاق خواب كودكان به لحاظ نيازهاي خاص اين سنين، توجه و حساسيت بيشتري نسبت به اتاق خواب بزرگسالان مي‌طلبد. كودك نيز مانند فرد بزرگسال، بايد نوري در اتاق خواب داشته باشد كه هنگام روز، انجام كارهايي از قبيل پوشيدن لباس و پيداكردن اشيا را به‌خوبي امكان‌پذير كند، امكان تشخيص رنگ‌ها را به او بدهد و براي كارهايي همچون نقاشي و مطالعه و نوشتن تكاليف درسي، مقدار كافي و جهت مناسبي داشته باشد؛ مثلا جهت تابش نور – چه از پنجره و چه از چراغ مطالعه – نسبت به ميز تحرير براي فارسي‌زبان‌ها كه جهت خط نوشتاري آنها از راست به چپ است، بايد از چپ به راست باشد. هنگام شب نيز بايد آنقدر نور در اتاق باشد كه كودك، هم بتواند خوب استراحت كند و هم در صورت نياز به برخاستن از تختخواب در نيمه‌شب، توانايي تشخيص اشياي پيرامون خود را داشته باشد.

منبع اینترنتی:http://www.hamshahrionline.ir

/ 5 نظر / 21 بازدید
رادیکال x

سلام هی من بدبخت میام این وبلاگ عنقریب تخته شدمو به امید نظر شماها باز می کنم اما دریغ از یه نظر

هيچکس

سلام الهام نازنينم باز هم مثل گذشته به نکاتی توجه کرده ای که برای همه مفيد است ممنون که خبرم کردی موفق و پيروز باشيد...

هيچکس

ای کاش وقتی نياز های کودکان را مي نويسی مطالب مربوط به بزرگتر ها هم بنويسی (البته اين ديگه اضافه بر سازمانه!) سبز باشيد...

هيچکس

هر وقت آپ کردی خبرم کن دوست عزيزم مثل اين بار...