راهی برای نو کردن اتاق خواب های قديمی

 15.gifبراى اتاق خواب قديمى پيدا كردن يك زمان مناسب براى سر و سامان دادن به وضع اتاق خواب يعنى شخصى ترين قسمت خانه براى شما شايد دشوار باشد. همچنين نحوه سر و سامان دادن هم بسيار مهم با اهميت باشد. اينكه طرز چينش را تغيير دهيد و علاوه بر آن جايى براى قرار دادن كامپيوتر شخصى پيدا كنيد كار دشوارى است. همچنين انباشتن وسايل غيرقابل استفاده در داخل كشوها و كمدها احتمالاً دردسر ديگر شماست

.

در خانه هاى جديد معمولاً جايى براى انبار كردن وسايل اضافه در نظر گرفته مى شود. بر خلاف خانه هاى جديد كه به خاطر عدم وجود اين محل اتاق و كمدها مملو از خرت و پرت مى شوند. وقتى شما در اتاقتان فضاى زيادى براى انبار كردن خرت وپرت ها نداريد بدان معنى است كه شما بايد در قرار دادن وسايل در نقاط مختلف آن بيشتر دقت كنيد. اتاق شما با انجام چند كار كوچك تبديل خواهد شد به فضاى مورد علاقه شما جايى كه شما در آن لااقل براى چند وقت از به هم خوردگى و آشفتگى راحت هستيد و براى پيدا كردن ساده ترين چيزها نيازى به صرف زمان زيادى نخواهيد داشت. شايد راهكار ساده زير براى اتاق خواب شما هم جواب دهد و براى شما هم كار ساز باشد.

شروع كار با جمع آورى تمام آن خرت و پرت هايى است كه اصلاً به كار نمى آيند و شما بيخود و بى جهت آن ها را دراتاقتان جمع كرده ايد. به راحتى از آنها دل بكنيد. حتماً در كمد لباس هايتان هم چنين وضعى حاكم است. لباس هايى كه چند بار پوشيده شده اند و به مرور زمان به خاطر همان شلوغى داخل كمد ديده نشده اند و بلااستفاده باقى مانده اند. حالا هم شما نيازى به آنها نداريد. آنها را تقديم به خيريه اى كنيد.

نكته دوم شايد بتوان گفت اساسى ترين بخش براى يك تغيير كلى. كمى تكان بخوريد و يك رنگ تازه به در و ديوار اتاق بزنيد. پس از رنگ آميزى مجدد اتاق قطعاً به اين نتيجه خواهيد رسيد كه نوبت تغيير موكت اتاق است. شايد تا به حال پس از خريد خانه حتى دستى هم روى آن نكشيده ايد. اتاق خواب نياز به موكت هايى با پرزهاى سفيد و بلند باشد با اين كار اتاق خواب بيشتر شكل اتاق خواب به خود مى گيرد.

با مراجعه به يك نجارى ساده به آسانى مى توانيد يك تخته سفارش دهيد و آن را داخل كمد لباس هايتان قرار دهيد تا جاى بيشترى داخل كمد ايجاد شود حتى بدون مراجعه به نجارى و با تكه چوب ساده هم مى توانيد اين كار را انجام دهيد. كامپيوتر و احتمالاً تلويزيون كوچك داخل اتاقتان را مى توانيد روى ميز قرار دهيد. حالا نوبت درست كردن قفسه است. بالاى ميز به تعداد مورد نياز قفسه با استفاده از تخته چوب درست كنيد. سطل ها و ظرف هاى حصيرى مى توانند محل نگهدارى كاغذها و مدارك مورد نياز شما باشند. اضافه كردن يك آيينه به بالاى ميز يا هر جاى ديگرى در كنار ميز براى ايجاد كردن نور بيشتر توسط بازتاب آن. مطمئن شويد كه صندلى ميز شما زير ميز جا مى شود تا هر زمانى كه شما استفاده اى از آن نمى كنيد جاى اضافه اى از اتاق شما را اشغال نكند.

اشياء و وسايلى را در اتاق قرار دهيد كه به آن ها علاقه داريد و با وجود آن ها در اتاقتان احساس رضايتمندى و آرامش مى كنيد. طورى كه اتاق نمايانگر شخصيت شما باشد. اگر كلكسيونى داريد اين بهترين زمان براى استفاده از آن در تزيين اتاق است. به طور مثال صفحه هاى آلبوم تمبر جاى مناسبى دارند و آن اطراف ميز شما روى ديوار تازه رنگ شده است. اگر كلكسيون شما نقاشى يا عكسى است كه خودتان كشيده يا گرفته ايد و ديوار شما جاى تمام آن ها را ندارد بهترين آن را براى اين كار استفاده كنيد.

حالا كه همه كار كرده ايد آخرين مرحله را هم انجام دهيد و آن تغيير وضعيت نور در اتاق خواب است. شايد براى اتاق بهترين نوع چراغ، چراغ هايى است كه ديمريا همان تنظيم كننده نور دارند. متناسب با روز مى توانيد نور را كم و زياد كنيد يك چراغ براى كنار تخت و يك چراغ براى ميز مطالعه شما مكمل چراغ اصلى اتاق شما خواهد بود.

 منبع اینترنتی:http://iran-newspaper.com

/ 34 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
2mn

آخه خدائی من اگه اسمم @Si باشه واسم ايميلم سحر باشه تو چه فکری ميکنی ؟؟؟؟؟؟

2mn

اميد وارم از دستم ناراحت نشی

2mn

ولی خيلی ........ من اينهمه پی ام دادم ٬‌يکيشو جواب ندادی گير دادی به همين

2mn

خيلی خوب من که چيزی نگفتم قهری

بنيامين

من ارز دست شما ناراحت نيستم دوست دارم به خاطر پيامهای زيبای تو آجیه خوبم ازشما تشکر کنم امیدوارم از اینکه به شما آجی گفتم ناراحت نشید من ميخوام شما و وبلاگ خوبتونا به بازديد کننده های وبلاگم معرفی کنم البته اگر اجازه بديد اگر يه شماره از خودتون به من بديد از شما تشکر ميکنم راستی اطلاعاتی که دوست داری من در مورد شما تو وبلاگم بگم را برای من به صورت يه پيام خصو

2mn

بوی عیدی ميخوام اولين نفری باشم که عيد ۸۷ بهت تبريک ميگه بدو بيا

2mn

بوی عیدی ميخوام اولين نفری باشم که عيد ۸۷ بهت تبريک ميگه بدو بيا

یاسمین

لطفا نام کلاس های گرافیک کودکان در کل کشور را بنویس. تا بچه ها در آن کلاس ها شرکت کنند ممنون

یاسمین

بوی عید را می توان حس کرد دوست دارم اولین نفری باشم که برایت کارت تبریک عید ۸۷ را می فرستم. فقط کافی است نشانی خانه ات را در سایت بنویسی